Yardım Sayfası Başlığı

1.Üyelik

  1. Finkafe ana sayfasına girdiğinizde “Üye Ol” doldurup “Kaydol” tıklayınız.

  1. Belirtmiş olduğunuz E-mail adresine “Finkafe” tarafından gönderilen onay mailini onaylayınız. Doğrudan Finkafe hesabınız aktif olacak ve profilinize yönlendirileceksiniz.  (Bazen e-postanızda junk-önemsiz kutusuna  düşebilir)
  2. Daha sonra gerçekleşecek olan girişlerinizde ana sayfada bulunan “Giriş Yap” bölümü doldurulup hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Web tabanlı girişlerde siber saldırıları önleme amaçlı görseller bulunmaktadır. Mobil uygulamalarda direk giriş yapabilirsiniz.

 

 

2.Parola

2.1 Üye olurken oluşturduğunuz parolayı hem web sitesi, hem de mobil uygulamalarda gerçekleştireceğiniz tüm girişlerinizde kullanabilirsiniz.

2.2 Parolanızı unuttuğunuz takdirde “Üye Girişi” bölümünün altında bulunan “Parolamı Unuttum” seçeneğini seçerek kayıt olduğunuz e-posta adresinize parolanızı alabilirsiniz.

2.3 Mevcut parolanızı değiştirmek isterseniz profilinize giriş yaptıktan sonra yukarıda en sağda bulunan “çark” işaretinde “Ayarlar” bölümünü seçerek yeni parolanızı oluşturabilirsiniz.

3. Profil Ayarları

3.1 Ayarlar bölümünde profilinizi özelleştirebilirsiniz. İsim, Profil ismi, Doğum tarihi, renk seçimi, Profil ve Kapak fotoğrafı seçeneklerini kullanarak sayfanızı dilediğiniz gibi düzenleyebilir, kaydet butonuyla sabitleyebilirsiniz.

3.2 Ayarlar bölümünde dilerseniz profilinizi korumalı yapabilirsiniz. Bu sayede sadece izin verdiğiniz kişilerin sizin paylaşımlarınıza ulaşmasına olanak sağlarsınız.

3.3 Ayarlar bölümünde “Hesabımı Sil” veya “Hesabımı Dondur” seçeneklerini kullanarak profilinizi dilediğiniz zaman silebilir veya dondurabilirsiniz.

4. Profil Takipleri

4.1 Ulaşmak istediğiniz profile sayfanın en üstünde bulunan arama çubuğunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

4.2 Arama çubuğunu kullandıktan sonra aramış olduğunuz kelime ile ilgili “Gönderiler” ve “Hesaplar” olarak iki farklı sonuca ulaşacaksınız. “Hesaplar” seçeneğini işaretleyerek girmiş olduğunuz isimleri içeren tüm sonuçları görebilirsiniz. Burada yanında mavi kutucuk olan hesaplar sizin takip etmedikleriniz. Yeşil kutucuklu hesaplar ise sizin takip ettiğiniz hesaplardır. Dilediğiniz hesabın yanında gelen kutucuğu tıklayarak profili takip edebilir veya takibi bırakabilirsiniz.

4.3 Bu sayfada profillerin resimlerine basarak ise kişinin hesabına yönlendir ve hem profil bilgilerini, hem de önceki tüm paylaşımlarına ulaşabilirsiniz.

4.4 Eğer girmiş olduğunuz profil gizli bir profil ise ancak sizin takip istediğinizi onayladığı takdirde bilgilerine ve paylaşımlarına ulaşabilirsiniz. 

4.5 Hem kendi, hem de başkasının profiline girdiğinizde kapak resminin altında Gönderi, Takip Edilen, Takipçi ve Beğeni sayılarını görebilirsiniz. Bu rakamların üzerine tıklayarak detaylarına ulaşabilirsiniz.

5. Kafeler

5.1 Platformumuz Finkafe (kişisel kafeniz) + 20 farklı başlıkta kafeden oluşmaktadır. Bu başlıklar web ortamında ekranın solunda, telefon uygulamalarında ise  (9 kutucuk) olan menüde gözükmektedir.

5.2 Finkafe’de yapmış olduğunuz paylaşımlar sadece sizi takip eden takipçileriniz tarafından görüntülenir.

5.3 “Kafeler” başlığı altında 20 farklı başlıktan ilgi alanınıza göre dilediğinize abone olabilirsiniz. Abone olduğunuz kafelerde hem paylaşım gerçekleştirebilirsiniz, hem de orada olan paylaşımları kendi akış sayfanızda görebilirsiniz.

5.4 Takip ettiğiniz kafede hoşunuza gitmeyen paylaşımda bulunan birisi olursa bu kişinin profiline girip “Engelle” seçeneği sayesinde kişiyi engelleyebilirsiniz.

5.5 Kafe içerisinde paylaşımda bulunan birine vereceğiniz cevap tüm kafe aboneleri tarafından görülmektedir.

6. Paylaşımlar

6.1 Paylaşımlarınızı dilerseniz sadece kendi profilinizde (Finkafe) paylaşabilirsiniz ve sadece takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Burada yapılan paylaşımınızı bir takipçiniz “Alıntıla” yaptığı takdirde bu kişinin de tüm takipçileri görmüş olur.

6.2 Finkafe üyesi her profil 280 karaktere kadar paylaşım yapabilmektedir. Eğer üyelik esnasında telefon onayı alıyorsanız 500 karaktere kadar paylaşım gerçekleştirebilmektesiniz. Cep telefonu bilginizi girip kaydettikten sonra cep telefonu onayı talep edebilir ve SMS onayı ile üyeliğinizi yükseltebilirsiniz.

6.3 Paylaşımlarınızı yaparken herhangi bir web sitesi linki paylaşabilirsiniz. Bu link sizi paylaşım için gerekli karakter sayısında herhangi bir kesintiye uğratmaz.

6.4 Paylaşımlarınızı yaparken resim, video ve konum ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz resimlerde herhangi bir boyut sınırı yoktur. Eklemiş olduğunuz resim çözünürlüğü kendiliğinden gerekli çözünürlüğe ayarlanacaktır.

6.5 Video paylaşımlarınız 30 saniye ile sınırlıdır. Yüklediğiniz videolar Finkafe yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

6.6 Paylaşımınızı abone olduğunuz herhangi bir kafede yapmış olduğunuz takdirde sizi şahsen takip etmeseler bile aynı kafeye abone olan tüm kullanıcılara ulaşmış olursunuz.

6.7 Gerek kendi, gerek başkasının paylaşımını beğendiğiniz takdirde mesajın sağ üst tarafında bulunan 3 noktaya basarak facebook veya twitter hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Beğenmediğiniz mesaj olduğu durumda ise aynı bölümde bulunan “Şikayet Et” seçeneğini kullanabilirsiniz.

6.8 Herhangi bir mesajın altında bulunan “Git” seçeneğini seçtiğinizde ise o mesaj ile ilgili tüm geçmiş bilgilere ulaşabilirsiniz. (Yanıtlar, beğenenler, Alıntılayanlar vs.)

6.9 Herhangi bir mesajın altında bulunan “Git” seçeneğine seçtiğinizde bu mesajı tüm sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

7. Bildirimler

7.1 Sayfanızın üst menüsünde bulunan “çan” işaretini tıkladığınızda hesabınızla ilgili tüm bildirimleri görebilirsiniz.

7.2 Bildirimler bölümüne girdiğinizde tüm sizi takip eden, paylaşımınızı beğenen, paylaşımınızı alıntılayan, paylaşımınızı yanıtlayan, sizi bir yazışmaya dahil eden kişilerin hareketlerini görebilirsiniz.

 

 

8. Mesajlar

8.1 Sayfanızın üst menüsünde bulunan “zarf” işaretini tıkladığınızda mesaj sayfanıza ulaşırsınız.

8.2 Burada size gelen özel mesajları görebileceğiniz gibi siz de hem birebir, hem de grup mesajları oluşturabilirsiniz.

8.3 Mesaj oluşturmak için burada bulunan “+” işaretini seçip “Mesaj başlığı” ve “Mesaj” bölümünü doldurup altta bulunan “Yeni bir katılımcı ekle” bölümünden ise dilediğiniz kadar katılımcı ekleyip “Gönder” butonu ile  mesajınızı gönderebilirsiniz.

8.4 Dilediğiniz takdirde size gelen bir mesaja “Yeni bir katılımcı ekle” seçeneğini kullanarak yeni katılımcılar ekleyebilirsiniz.

8.5 Takip ettiğiniz veya etmediğiniz bir  profil sayfasında da kapak resminin altında bulunan “zarf” işaretini kullanarak doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Eğer sizi engellemiş bir profil ise doğrudan mesaj gönderemezsiniz.